Jurassic World 4 hakkında heyecan verici gelişme

Jurassic World 4“ün, İngiltere’nin prestijli Sky Elstree Stüdyoları’nda çekimlerine başlanacağı duyuruldu. Dinozorlarla dolu bu macera dolu yolculuk, serinin hayranlarını bir kez daha eşsiz bir deneyimle buluşturmaya hazırlanıyor. Bu, hem Jurassic World serisinin devamı hem de sinema dünyasında büyük bir adım anlamına geliyor. Yapım aşamasında olan bu yeni bölüm, dinozorların heyecan verici dünyasını keşfetmeye meraklı herkesi ekran başına kilitleyecek gibi görünüyor.

Sinema tarihinde önemli bir yere sahip olan Jurassic World serisinin dördüncü filmi, İngiltere’deki Sky Studios Elstree’de çekilecek. Bu gelişme, Universal Pictures tarafından duyuruldu ve filmin yapımı için Comcast’e ait olan Universal ve Sky Studios iş birliği yapacak.

Filmin adı henüz açıklanmamış olup, Jurassic World serisinin dördüncü ve tüm franchise’ın yedinci filmi olacak. Sky Group CEO’su Dana Strong, İngiltere hükümetinin ülkenin stüdyo tesisleri için %40 işletme vergisi indirimi duyurusunun ardından çekimin İngiltere’de yapılacağını doğruladı.

Jurassic World 4 hakkında heyecan verici gelişme

Strong, “İngiltere Maliye Bakanı’nın bugün film ve TV stüdyolarının işletme vergilerinde kesinti yapmasıyla, İngiltere’nin dünya standartlarında film ve TV prodüksiyon sektörünün gelişmeye devam etmesi için hayati öneme sahip vergi indirimlerini sağladığı için mutluyuz,” dedi. Jurassic World 4’ün yapımına bu yaz başlanması planlanıyor ve film, 2025 Temmuz’unda gösterime girmesi hedefleniyor. Serinin bir önceki filmi Jurassic World Dominion, 2020’de İngiltere’nin Pinewood Studios’unda birçok sahne çekmiş, 2.000’den fazla iş olanağı yaratmış ve İngiltere’de tahmini 180 milyon £ harcama yapmıştı.

Gareth Edwards’ın yönetmenlik için görüşmelerde bulunduğu ve David Koepp tarafından yazılan senaryo üzerinde çalışıldığı Jurassic World 4, Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard’ın üç önceki filmdeki başrollerine geri dönmeleri beklenmiyor. Elstree’de yakın zamanda çekilen diğer büyük prodüksiyonlar arasında Wicked bulunuyor. Bu gelişme, İngiltere’nin film prodüksiyon alanında nasıl bir küresel merkez haline geldiğinin de bir göstergesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x